BILETY DOSTĘPNE JUŻ WKRÓTCE


Prawdziwa muzyka. Prawdziwy klub. Żaden odlot.


MOGUAI
Twórca takich hitów jak: “Mammoth”, “Body Talk”, “Explode”, “Hold On”

23.11.2024 r.
Mango Club Opole, ul. Oleska 102, Scena koncertowa


180 mln wyświetleń na Youtube. Prekursor Loveparade. Portfolio: Tomorrowland, Ultra Miami.


MOGUAI photographed by FabianPedroRocha02 Easy Resize.com
MOGUAI Mayday Rave Germany Photo Nils Kloeckner 1 Easy Resize.com


Jeśli muzyka byłaby sportem, MOGUAI biegłby na długi dystans. Przez ostatnie dwie dekady, konsekwentnie realizując swój mistrzowski plan, nadal dostarcza nowatorskie, złote i platynowe produkcje, podczas gdy inni zadowalają się okazjonalnym sprintem. MOGUAI dawno już ugruntował swoją pozycję jako jeden z najbardziej renomowanych międzynarodowych niemieckich DJ-ów i producentów, prawdziwy pionier w dziedzinie muzyki elektronicznej, zawsze łączący różne style w swojej twórczości, jednocześnie zachowując prostotę i taneczność.


Urodzony w Zagłębiu Ruhry, teraz mieszkający w LA i Berlinie, MOGUAI przeszedł drogę od undergroundowych rave’ów z początku lat 90. do grania na legendarnym Love Parade w Berlinie przed 750,000 osób. Obecnie wykonuje około 120 występów rocznie na najbardziej prestiżowych scenach świata, w tym na festiwalach. W świetle licznych współpracy z gwiazdami (takimi jak Fatboy Slim, Sebastian Ingrosso, Tommy Trash, KASKADE, Benni Benassi, Tiësto, Robin Schulz, Cheat Codes i Oliver Heldens) oraz ponadczasowych produkcji/remiksów dla Moby, Afrojacka, Steve Aoki, Britney Spears, Kelly Clarkson, Underworld, Fischerspooner, DIDO czy Beyoncé, MOGUAI nieustannie podnosi poprzeczkę dla swoich rówieśników, nigdy nie tracąc z oczu parkietu tanecznego.


Od 2001 roku MOGUAI prowadzi swoją cotygodniową audycję radiową “DJ Session” na 1LIVE, najpopularniejszej młodzieżowej stacji radiowej w Europie. W sobotę wieczorem, w prime time, kuratoruje pierwszą godzinę programu, po której następuje set DJ-a gościnnego i jednego z rezydentów (Aka Aka, Alle Farben, Adam Port, Andhim, Claptone, Format, Nora En Pure, Purple Disco Machine, Rampue, Wankelmut). Gościnne miejsce DJ-a zajmują co tydzień największe gwiazdy sceny (David Guetta, Tiesto, Vintage Culture, Robin Schulz, Armin Van Buuren, Sven Väth, Don Diablo, Steve Aoki…).


Cotygodniowa audycja radiowa MOGUAI “MOGUAI pres. PUNX UP The Volume Radio” jest emitowana w ponad 40 krajach na różnych stacjach radiowych. Co tydzień prezentuje 60-minutowy mix aktualnych i nadchodzących hitów sceny elektronicznej.


Od 2010 roku MOGUAI organizuje coroczny solowy koncert w swoim rodzinnym mieście Recklinghausen. Każdego roku na występ na rynku miejskim przychodzi ponad 15,000 gości, aby zobaczyć ekskluzywny występ oraz niezwykły pokaz świetlny i wizualny wyświetlany na ścianach ratusza.


W 2002 roku wydał swój przełomowy hit “U Know Y” za pośrednictwem własnej wytwórni PUNX. Zdobył 11 numerów 1 na ogólnym wykresie Beatport, podczas gdy 20 jego produkcji weszło do Top 10. W swojej przełomowej pracy ten międzynarodowo uznany twórca łączy najlepsze elementy electro house, indie dance i techno. Wydał dwa pełnometrażowe albumy na wytwórni Deadmau5, Mau5trap, mianowicie “We Are Lyve” i “Mpire”, zanim osiągnął swój największy dotychczasowy hit, wraz z belgijskimi braćmi Dimitri Vegas & Like Mike “Mammoth”, który został wybrany “Utworem Roku” przez Beatport i zajął 2 miejsce wśród najpopularniejszych utworów festiwalu Tomorrowland wszech czasów w globalnym głosowaniu przeprowadzonym przez Tomorrowland.


W 2020 roku jego utwór DT 64, stworzony we współpracy z Kai Tracid, stał się najczęściej granym i sprzedawanym utworem techno tego roku.


Przykład elastyczności MOGUAI w kwestii gatunków muzycznych i jego sposobu odczuwania i tworzenia muzyki:


“Bardzo kocham tworzenie i produkowanie muzyki! Nieważne co, ale uwielbiam to uczucie, że kiedy zaczynasz coś tworzyć, na koniec dnia masz coś, czego nigdy wcześniej nie było na naszej pięknej planecie. To jest piękno tego procesu i dla mnie najlepsze w produkcji muzyki.”


Podróż MOGUAI w krajobrazie muzyki elektronicznej przyniosła mu współpracę z wieloma utalentowanymi artystami, w tym Watermät, Kryder, Cat Dealers, Bhaskar, Vize, Busy Signal, Nora Van Elken i Besomorph. Dzięki swojej wytwórni PUNX, MOGUAI nie tylko prezentuje swoje muzyczne umiejętności, ale także daje platformę dla rozwijających się talentów.


Oprócz pracy w PUNX, single MOGUAI pojawiają się w katalogach najbardziej prestiżowych wytwórni płytowych w branży. Od Solotoko po Heldeep, Axtone, SKINT i PIAS, jego utwory nadal przyciągają publiczność i dominują na parkietach na całym świecie.


Jego oddanie rzemiosłu i nieustanne dążenie do innowacji przyniosły mu reputację jednego z najbardziej udanych DJ-ów i artystów w Niemczech. Dynamiczne występy na żywo MOGUAI, od kameralnych setów klubowych po elektryzujące sceny festiwalowe, umocniły jego pozycję jako stałego elementu sceny muzyki elektronicznej.


Kontynuując ewolucję swojego brzmienia i przyciąganie publiczności swoją zaraźliwą energią, DJ MOGUAI pozostaje prawdziwym pionierem gatunku muzyki tanecznej. Z każdym wydaniem i występem, nadal pozostawia niezatarte piętno w branży, zapewniając, że jego dziedzictwo będzie trwało przez wiele lat.


News/Facts, Dyskografia, Prasa, Radio: https://MOGUAI.lnk.to/data
Strona główna: https://moguai.com/
Facebook: https://www.facebook.com/djmoguai
Instagram: https://www.instagram.com/moguai/
Twitter: https://twitter.com/moguai
Stream/DSPs: https://MOGUAI.lnk.to/stream